Nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. prekybos centras Domus Galerija šeštadieniais dirbs iki 16 val.

Darbo laikas

Pirmadienis: 10-19
Antradienis: 10-19
Trečiadienis: 10-19
Ketvirtadienis: 10-19
Penktadienis: 10-19
Šeštadienis: 10-18
Sekmadienis: -
Šiandien nedirbsime

Džinos Jasiūnienės tapybos darbų paroda

×

Klaidos žinutė

  • Warning: include(/home/domusgal/domains/domusgalerija.lt/public_html/sites/all/themes/main/templates/webform/webform-form-6465.tpl.php): failed to open stream: No such file or directory - theme_render_template() (eilutė 1525/home/domusgal/domains/domusgalerija.lt/public_html/includes/theme.inc).
  • Warning: include(/home/domusgal/domains/domusgalerija.lt/public_html/sites/all/themes/main/templates/webform/webform-form-6465.tpl.php): failed to open stream: No such file or directory - theme_render_template() (eilutė 1525/home/domusgal/domains/domusgalerija.lt/public_html/includes/theme.inc).
  • Warning: include(): Failed opening '/home/domusgal/domains/domusgalerija.lt/public_html/sites/all/themes/main/templates/webform/webform-form-6465.tpl.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') - theme_render_template() (eilutė 1525/home/domusgal/domains/domusgalerija.lt/public_html/includes/theme.inc).
2015-11-03

Džina Jasiūnienė (g. 1974) - neįprasta tekstilininkė jau vien dėl stipriai išreikšto poreikio neapsiriboti vien tekstile, bet ieškoti netikėtų jos junginių su kitomis technikomis. Šių eksperimentų rezultatas, ko gero, yra vizitine kortele tapusi jos autorinė technika -- tapyba ant audinio. Derindama dvi aistras - tapybą ir tekstilę - autorė siekia nukelti save ir žiūrovą į primirštą, nostalgija dvelkiantį vaikystės stebuklų pasaulį. Spalvų gausa ir secesiniu dekoratyvumu siekiama magiško efekto, peržengti ribą, skiriančią tikrovės slenkstį. Audinys Džinos Jasiūnienės rankose, kitaip nei tapybos ant šilko atveju, nėra vien pasyvi meninio įgyvendinimo priemonė. Jo tekstūra neretai nulemia ir viso piešinio temą. Ornamentuoto audinio panaudojimas suteikia papildomų galimybių arsenalą, reikia tik pasitelkti žaismingumą ir kūrybingumą. Vienur autorė įspraudžia stilizuoto augalo raštą į griežtai spalviškai suformuotą geometrinį motyvą. Kitur raštas išskaidomas netikėčiausiomis formomis, arba tampa papildomu prasmės nešėju. Subtiliai išryškindama ir paslėpdama ornamento motyvą, autorė audinyje kuria naują prasmių sluoksnį.

Menininkės pamėgti pasakų ir mitų personažai, ryškios spalvos ir tekstūriniai paviršiai - visa sudaro vieningą, išbaigtą ir papasakotą stebuklo įspūdį. Kruopštumo ir atsidavimo reikalaujantys kūriniai nenutolsta nuo tekstilės techniškumo. "Teptuku siuvinėjanti" Džina Jasiūnienė išgauna audinyje tokią plačią tonų, pustonių, tekstūros ir perėjimų kalbą, kuri įmanoma tik turint puikią kolorotinę ir kompozicinę klausą.

Menotyrininkė Justina Kučinskaitė-Toliautienė.

Paroda vyks iki lapkričio 30 d., „Domus galerijoje“, I-ame aukšte.

Parodos metu kūrinius galėsite ir įsigyti.

Šioje svetainėje naudojami slapukai. Sutikdami naudoti slapukus galėsite patogiau naršyti mūsų svetainėje. Slapukų politika Nesutinku Sutinku