Nuo birželio 1d. iki rugpjūčio 31d. interjero ir baldų centras "Domus Galerija" šeštadieniais dirbs sutrumpintu laiku - nuo 10:00 iki 16:00val.

Darbo laikas

Pirmadienis: 10-19
Antradienis: 10-19
Trečiadienis: 10-19
Ketvirtadienis: 10-19
Penktadienis: 10-19
Šeštadienis: 10-18
Sekmadienis: -
Šiandien iki 19 val.

Galerija "Fructus Artis" pristato ALGIMANTO PATAMSIO kūrinius

2015-12-01

Algimanto Patamsio darbuose ryškūs du elementai: charakteringa kūrinio forma ir paviršiaus įvairiaspalvėje dangoje išaugintų kristalų ornamentika. Jo formos pirmiausia pasižymi paprastumu ir iš to išplaukiančia elegancija.

Kristalinė glazūra - dėl grožio ir sudėtingumo vadinama visų glazūrų karaliene. Neįmanoma kontroliuoti kristalų vietos ir dydžio, todėl kiekvienas kūrinys yra unikalus.

Kanadietė keramikė Diane Creber savo knygoje teigia, kad apskritai kristalinė glazūra toli prašoka vien techninį chemijos receptų panaudojimą ir degimo krosnyse reikalingus temperatūros profilius. Tai pati sudėtingiausia iš visų glazūros rūšių.

Įvairaus didumo bei išsidėstymo kristalai primena žvaigždes, žvaigždynus, galaktikas. Todėl Visatos simbolizmas atsispindi ir darbų pavadinimuose: „Sagittarius“, „Persėjas“, „Cetusas“, „Eridanas“ ir kt.

Kristalo auginimas – tai perlo analogija jūros austrėje. Žiūrovui vis tiek lieka neaišku, bet stebėtinai gražu žiūrint į dekoruotas kristaline glazūra vazas, dekoratyvines formas, lėkštes, indus. Kai neberandi žodžių, tai paties kūrėjo darbais prabyla mūzos.

Kristalinę glazūrą kūryboje naudoja vos keli šimtai pasaulio keramikų. Lietuvoje – vienintelis Algimantas Patamsis.

Šiai dienai tokia technika kuriančių keramikų nėra Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, tokių meistrų neturi nei Rusija, nei Baltarusija.

Autoriaus darbų paroda/mugė vyksta "Domus galerijos" I aukšte ir interjero galerijoje "Fructus Artis" II aukšte.