Antao kolekciją galite rasti Muresta salonuose, o daugiau apie ją skaitykite čia:
Gamtos aura
Neišsemiama meno, dizaino, interjero kūrinių inspiracija – gamta. Šiuo metu ji ypač aktuali dėl ramybės, pusiausvyros ir harmonijos poreikio kasdieniniame šiuolaikinės asmenybės gyvenime. Naujoji „Villeroy & Boch“ kolekcija „Antao“ ISH parodoje Frankfurte sulaukė itin daug dėmesio: it magnetas traukė gamtos pojūtį vonios kambaryje sukuriantys estetiniai bei technologiniai sprendimai. „Ši kolekcija atliepia aktualų poreikį kurti objektus bei erdves su gamtos aura, raminančius, balansuojančius, suteikiančius energijos. Natūralios tekstūros, keraminiai, akmens, prabangios medienos paviršiai, aiškus, ramus dizainas sukuria gamtos potyrius vonios interjere,“ – sako vokiečių dizaino dueto „Kaschkasch“ atstovai Florian Kallus ir Sebastian Schneider.
Asimetrijos efektas
Gamtos įkvėpta ir „Antao“ kolekcijos leitmotyvu tapusi asimetriška rasos lašo forma. Ji varijuoja vonios praustuvų, laisvai pastatomų vonių, veidrodžių, maišytuvų dizaine. „Proporcingi išdėstymai, standartinių formų pasikartojimas laikui bėgant gali tapti nuobodžiais ir monotoniškais. Tuo tarpu asimetriniai sprendimai interjerui suteikia netikėtumo, originalumo, kelia susidomėjimą. Be to, griežtas, simetriškas dizainas atrodo formaliau, o nesimetriniai akcentai erdvei suteikia laisvumo, ji tampa mažiau įpareigojanti, jaukesnė – artima gamtai, kurioje jaučiamasi natūraliau,“ – įžvalgomis dalijasi „Villeroy & Boch“ atstovas Lietuvoje Valdas Povilauskas.Pasak eksperto, asimetriniai elementai yra paveikus būdas atkreipti dėmesį į patalpos dizaino ypatybes. Asimetriškas produktas gali tapti akcentu, apie kurį formuojama interjero dizaino visuma. „Pavyzdžiui, „Antao“ lašo formos praustuvas ar veidrodis vonios kambario centre gali būti pagrindinis elementas. O galbūt tobulai simetriškame, griežtame interjere įkurdinama laisvai pastatoma nestandartinės formos „Antao“ vonia...“ – idėjomis dalijasi V. Povilauskas. Specialistas siūlo pasikliauti savo ar interjero dizainerio intuicija ir stebėti, kaip asimetriški elementai ar jų išdėstymas keičia pojūčius. Galbūt nestandartinė forma, subtilus netikėtumas padės rasti savąjį tobulumą, kurio ieškota?..
Japandi ir wabi-sabi įtaka
„Villeroy & Boch“ atstovas akcentuoja „Antao“ kolekcijos sąsajas su dabar itin sparčiai populiarėjančia japandi estetika. Tai – skandinaviško minimalizmo ir modernaus japoniško stilių samplaika, apjungianti asketišką paprastumą ir gamtos inspiracijas. „Japandi stilistikoje daug dėmesio skiriama švarioms linijoms, neutraliai spalvų paletei bei tvarumui – taip sukuriamos ramios ir jaukios gyvenamosios erdvės, kuriose norisi būti. „Antao“ linijoje aktualūs minėti japandi komponentai: aiškumas, paprastumas, natūralios medžiagos,“ – sako V. Povilauskas.Pašnekovas primena ir japonų wabi-sabi filosofiją, apimančią gyvenimo būdą, giliai įsišaknijusį gamtoje, ieškant grožio natūraliame netobulume: „Kadangi pagrindinė „Antao“ kolekcijos idėja tapo rasos lašo forma, nugludinti akmens paviršiai, aštrių kampų eliminavimas, asimetrija, t. y. formos, tarsi gimusios iš gamtos, netobulo tobulumo pojūtį dabar galima sukurti ir vonios kambaryje“. Abi šios japoniškos įtakos interjero dizaine akcentuoja ramybę, nuosaikumą, natūralumą ir subtilų netobulumo žavesį – aukština ramios ir taikios erdvės poetiką, priėmimo filosofiją, kuomet nesiekiama tobulumo, o vertinama ši akimirka su viskuo, ką ji gali pasiūlyti. „Antao“ kolekcija užpildė nišą – vonios produktų rinkoje trūko japandi stiliui artimų elementų, tad dabar bus galima susikurti ir vonios erdvę, savo formomis, spalvomis, paviršiais bei nuotaika derančią prie kitų patalpų dizaino,“ – dalijasi V. Povilauskas.
Tvarūs sprendimai
Tvarumas – bene aktualiausia socialinė visuomeninė tendencija, neatsiejama nuo vis labiau vertinamo ryšio su gamta. Įsirengiant vonios kambarį pravartu atkreipti dėmesį į produktų ergonominius ir technologinius parametrus, tokius kaip „Villeroy & Boch“ efektyvesnis, vandenį taupantis WC nuleidimas „Twist Flush“; maišytuvai, naudojantys mažiau vandens su „Aqua Smart“ ir „Air Plus“ technologijomis ar nedaug chemijos priežiūrai bei valymui reikalaujanti specialaus padengimo keramika „Ceramic Plus“. O štai „Antao“ kolekcijos pažiba – laisvai stovinti vonia, pagaminta iš itin patvarios ir ilgaamžės „Villeroy & Boch“ patentuotos medžiagos Quaryl® su 60% kvarco, ne tik maloniai juntama prie kūno, bet ir ilgiau palaiko vandens temperatūrą. Ne mažiau svarbus ir natūralių, ilgaamžių medžiagų pasirinkimas. „Antao“ baldai iš ąžuolo, riešutmedžio masyvo su akmens stalviršiais interjerui suteikia autentiškų faktūrų bei tekstūrų, gražiai dera su tolygiais keramikos paviršiais.
Atmosferinės spalvos
„Ankščiau vyravo balta keramika, o dabar populiarėja ir kitokie spalviniai sprendimai. Be rinkoje jau paplitusių juodos ar pilkos keramikos gaminių, siūlomi žalsvi, kreminiai ir kiti gamtos įkvėpti atspalviai, padedantys kurti išskirtinį patalpos dizainą,“ – sako V. Povilauskas. Projektuojant interjerą verta atkreipti dėmesį į prigesintus, netiesmukus, tarsi ūkanotus, atmosferinius gamtos įkvėptus spalvų pustonius. Jie visu grožiu atsiskleidžia ir matiniuose keramikos paviršiuose: migdolinė rusva, ryto šviesos apgaubtas žalios atspalvis, o gal visgi juoda ar klasikinė balta?.. V. Povilauskas tikina, jog matinius paviršius ne tik malonu liesti, bet ir (dėl specialaus „Ceramic Plus“ padengimo) itin paprasta prižiūrėti bei valyti. Su naujuoju keramikos koloritu puikiai derės akmens pilkos, medžio lapo žalumos, vidurnakčio mėlynos ar natūralaus medžio atspalvių vonios kambario baldai.
Sferinė šviesa
Šiuolaikiniame vonios kambaryje sunkiai apsieisime su vienu šviesos šaltiniu. Apšvietimo sprendimai tapo daugiafunkciniai, integruoti į kitus interjero elementus bei jungiami prie išmanaus namo sistemų. „Pirmiausia galvojama apie praktinius aspektus – apšvietimas baldų stalčiuose padeda geriau matyti viduje esantį turinį nejungiant pagrindinės šviesos, o foninis baldo apšvietimas gali pasitarnauti kaip naktinis ar akcentinis, sukuriantis norimą nuotaiką patalpoje ir išryškinantis plytelių bei sienos faktūrą. Sensoriniai veidrodžių valdymo jungikliai bei galimybė keisti spalvinę šviesos temperatūrą – aktuali, vis dažniau projektuose naudojama funkcija, – komentuoja V. Povilauskas. – Pavyzdžiui, ryte pasirenkama šaltesnė veidrodžio apšvietimo spalva greičiau pažadins ir leis atlikti vonios, kosmetines procedūras natūralesnėje šviesoje, o vakare, kai norisi jaukumo, atsipalaiduoti bei psichologiškai pailsėti padės šilto atspalvio apšvietimas, primenantis vakarinę saulėlydžio šviesą.“