Darbo laikas

Pirmadienis: 10-19
Antradienis: 10-19
Trečiadienis: 10-19
Ketvirtadienis: 10-19
Penktadienis: 10-19
Šeštadienis: 10-16
Sekmadienis: Nedirbame
Šiandien nuo 10 val.

Įkvepianti savamokslio dizainerio Tom Dixon istorija: kokių aukštumų galima pasiekti atkakliu darbu?

2015-09-08

Praėjusiais metais tarptautinėje interjero dizaino parodoje „Maison&Objet” kaip ir kasmet buvo išrinktas vienas įtakingiausių dizainerių pasaulyje, šį kartą garbė atiteko britui Tomui Dixon. Jo darbai eksponuojami Niujorko MOMA, Londono Viktorijos ir Alberto muziejuose, Paryžiaus Pompidou Centre, už didelį indėlį dizainui jam suteiktas Britanijos ordinas, garsieji Tomo Dixon šviestuvai puošia Sidnėjaus operos namus - retas savamokslis galėtų pasigirti tokiais pasiekimais.

Didžiuojamės, kad šio išskirtinio dizainerio darbus galima pamatyti ir įsigyti „Domus galerijoje“ įsikūrusiame salone „Simetria“. Ekspoziciją jau puošia šiais metais Milano dizaino savaitėje pristatyti įspūdingieji šviestuvai MELT (1 pav.), taip pat įvairūs baldai, interjero dekoro detalės ir kiti dizainerio gaminiai.

Tomą Dixon daiktų dizainas traukė nuo jaunystės laikų, tačiau pusmetį trukusių meno studijų koledže jis nelaiko prasmingomis. Jo niekada nežavėjo konceptualus menas, jis norėjo iš karto kurti daiktus ir visada vadovavosi požiūriu „pasidaryk pats”. Už tai jis jaučiasi skolingas muzikos verslui, į kurį buvo trumpam pasukęs 80-taisiais. Atrodo, tarp muzikos ir industrinio dizaino - nemaža atskirtis. Tačiau dizainerio teigimu, viskas jo gyvenime klostėsi būtent taip kaip ir turėjo.

Patekęs į avariją ir sugadinęs savo motociklą, jis nusprendė jį taisyti pats, taip išmoko virinti. Visas procesas – detalių atskyrimas ir sujungimas – jam taip patiko, kad nuo to karto jis nenustojo kurti. Kurti baldus Tomui Dixon buvo tarsi alchemija. Jis mėgavosi galėdamas pasenusius daiktus ar detales paversti į naujus.

Pirmuosius dizainerio kūrinius Londono elitas pastebėjo naktiniuose klubuose ir viskas toliau klostėsi natūralia vaga. Dirbdamas italų gigantui „Cappellini” jis sukūrė ikoniškąją „S” kėdę (2 pav.). Po kelerių metų įsteigęs savo kompaniją, pristatė ir sužavėjo pasaulį jo taip vadinamu „šviečiančiu daiktu Jack” - šviestuvu, ant kurio galima sėdėti (pav. 3).

Po to vieną sėkmę lydėjo kita – netikėtų formų, siluetų ir medžiagų baldai – kosmonautų šalmo įkvėptas ovalus šviestuvas „Mirror Ball” (4 pav.), iš perdirbto plastiko pagaminta „Fresh Fat” kėdė (pav. 5), 18-to amžiaus Britanijos baldų įkvėpta „Wingback” kėdė (1, 4 pav.), futuristinė „Chesterfield” sofos versija „Plump” (6 pav.) nepaliko abejingų. Tomas Dixon ir šiandien stebina neįtikėtinomis formomis bei sunkiai suvokiamu medžiagų pritaikymu.

Kai kiti dizaineriai užsidaro savame kūrybos pasaulyje ir atitolsta nuo pramonės, T. Dixon mėgaujasi, galėdamas prie jos prisidėti ar ją kontroliuoti. Šiandien jis pats nebevirina daiktų, bet lanko kiekvieną savo fabriką ir domisi kiekvienu, net menkiausiu gamybos procesu. Neretai dizaineris keliauja padirbėti į savo įkurtą restoraną, kad galėtų iš šalies stebėti, kaip žmonės jo kurtame interjere reaguoja į patogumą, apšvietimą ir jo kuriamą aplinką.

Kviečiame užsukti į „Domus galerijoje” įsikūrusį „Simetria” saloną ir ten iš arčiau susipažinti su įspūdingais Tomo Dixon darbais.

Šioje svetainėje naudojami slapukai. Sutikdami naudoti slapukus galėsite patogiau naršyti mūsų svetainėje. Privatumo politika Nesutinku Sutinku