Darbo laikas

Pirmadienis: 10-19
Antradienis: 10-19
Trečiadienis: 10-19
Ketvirtadienis: 10-19
Penktadienis: 10-19
Šeštadienis: 10-16
Sekmadienis: -
Šiandien iki 19 val.

Balkonai iš sandėliukų virsta poilsio oazėmis: 3 patarimai, kaip susikurti jaukią aplinką

Catellani & Smith šviestuvai Medousê. Salonas Simetria
Catellani & Smith šviestuvai Syphasera. Salonas Simetria
Kettal Mesh baldai. Salonas Decosense
Archiproducts biuro interjeras Milane.
Catellani & Smith šviestuvai Syphasera. Salonas Simetria
Catellani & Smith šviestuvai Syphasera. Salonas Simetria
Catellani and Smith šviestuvai. Salonas Simetria
Kristalia stalas Boiacca. Salonas Simetria
Lako sviestuvai Phormalab. Salonas Decosense
linoo audiniai. Salonas Jaukumas
linoo audiniai. Salonas Jaukumas
Marset Santorini šviestuvas. Salonas Barselona Living
MARSET šviestuvai FOLLOWME. Salonas Barselona Living
Lauko šviestuvai Phormalab. Salonas Decosense
Salonas Retroforma
Salonas Retroforma
Vallila tekstilė ir indai. Salonas Vilniaus parketas
2018-06-28

Interjero specialistai pastebi, kad šiandien balkonai, į kuriuos anksčiau keliaudavo namų spintose nebetelpantys daiktai ar dviračiai, vis dažniau tampa poilsio oazėmis. Interjero ir baldų prekybos centro „Domus galerija“ ambasadoriai – „IDAS“ interjero dizainerės Vaida Kandratavičiūtė ir Kristina Balaišytė pateikia rekomendacijas, kaip susikurti jaukią poilsio erdvę net ir mažiausiame balkone. 

Žaluma balkone turi būti parinkta, atsižvelgus į tiesioginės saulės kiekį

Vasarą norisi kuo plačiau atverti langus ir kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. Tačiau, jei kartais iš namų nesinori kelti kojos, o savo kiemo neturima, poilsiui puikiai tinka ir balkonas. Tik reikia jį pritaikyti ir paversti malonia atsipalaidavimo oaze, o ne sandėliuku. Dizainerės balkono įrengimą pataria pirmiausia pradėti nuo augalų. Sukurti balkone sodą, nėra taip sunku, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Svarbiausia atkreipti kiek tiesioginės saulės spindulių patenka į balkoną, nes nuo to priklauso, kuriuos augalus tikslinga sodinti. Neatsižvelgus į tai, gali tekti nusivilti sodininkyste balkone. Pasak interjero dizaino ir architektūros „IDAS“ specialistų, kai kurie vienmečiai žydintys augalai labiau mėgsta saulę, kiti saulėkaitoje nugeibsta ir nebūna gajūs. „Šiais laikais, žmonės nori turėti sodelį savo namuose, todėl balkonas yra tam tinkama vieta. Pastebima, kad balkone vis dažniau auginamos salotos, braškės, pomidoriukai, paprikos, prieskoninės žolelės. Balkonuose vaizdingai atrodo ilgamečiai augalai, tokie kaip smilgos, dekoratyvinės pušaitės, vijokliai. Tačiau, jeigu balkonas atviras, jiems peržiemoti tampa nemenku iššūkiu, todėl įsigijant augaus rekomenduojama pasikonsultuoti, ar konkrečių augalų šaknims žiemą negresia nušalti. Gėlininkai ne tik patars kaip prižiūrėti augalus, bet ir parinks tinkamiausius variantus“, – sako V. Kandratavičiūtė.

K. Balaišytė priduria, kad žaluma balkone ne tik sukuria jaukią aplinką mėgautis kavos puodeliu šioje erdvėje, gyvesnis tampa ir vaizdas pro namų langą, jaučiamės arčiau gamtos.

Apšvietimas neturi paversti balkono „akvariumu“

Balkono apšvietimas taip pat padidina jaukumą ne tik balkone, bet ir namuose. Jeigu balkonas nedidelis, specialaus apšvietimo įrenginėti nebūtina – jaukumo ir žaismingumo suteiks žibintai, degančios žvakės, lauko girliandos. Svarbiausia, nepersistengti su apšvietimu, kad balkonas netaptų skaisčiai šviečiančiu ir kaimynams puikiai matomu „akvariumu“. Norint poilsiu balkone mėgautis ir žvarbesniais rytais ar vakarais, verta apsvarstyti, ar nevertėtų įsigyti šviestuvų su šildymo funkcija. Elegantiško dizaino šviestuvai - šildytuvai gali būti naudojami net žiemą.

Tiesa, jeigu kalbama apie individualaus namo terasos ar balkono apšvietimą, jis turėtų būti glaudžiai susijęs su bendros namo architektūros apšvietimu.

Kilimas balkone? Kodėl gi ne!

„Domus galerija“ interjero ambasadorės pataria balkonų, ypač mažų, neapkrauti daiktais. Geriau šią erdvę išnaudoti pastatant nedidelius krėslus, staliuką ir suteikti jai žalumos. Balkone tinka lauko sąlygoms atsparūs pinti ar lengvų metalo konstrukcijų baldai. Baldai iš vytelių, ratano arba medžio  puikiai derės augalų oazėje. Norint dar labiau pagyvinti balkono interjerą, siūloma nebijoti eksperimentuoti interjero detalėmis. Pledas, natūralaus lino staltiesės ir įvairaus rašto pagalvėlės, taps ne tik išskirtinėmis detalėmis, bet ir suteiks patogumo. „Grindis siūlome dengti plytelėmis, dekoratyvinėmis lentomis ar dailylentėmis. Patvariausias sprendimas būtų grindys iš plastiko ir medžio kompozito. Jos yra tvirtos, tarnauja ilgai, nebijo nei sniego, nei lietaus, nekeičia spalvos. Kilimai mūsų šalyje gana neįprasta detalė lauke. Visgi, įvertinus individualią situaciją, verta šį pirkinį apsvarstyti – specialaus, lauko sąlygoms tinkančio, kilimo pasrinkimas suteiktų patogumo, jaukumo ir grožio“, - tikina V. Kandratavičiūtė. 


Šią idėją rasite salonuose

info@decosense.lt
+37061600516
Čia rasite rankų darbo baldų, aukščiausios kokybės audinių bei gobelenų, originalių ir autentiškų interjero detalių, tapetų.
vilnius@jaukumas.lt
8 650 50096
„Jaukumas” salone galima ne tik rasti įvairioms funkcinėms erdvėms tinkamų baldų, bet ir gauti interejro dizaino patarimų ar ir visą sukūrimą, užsisakyti...
info@retroforma.lt
(8 5) 210 1123
Didžiausias geriausių pasaulio gamintojų tapetų ir audinių pasirinkimas. Profesionalus dekoravimas tekstile. Užuolaidų, lovatiesių dizainas ir siuvimas. Baldų...
salonas@barselonaliving.lt
+370 699 01062
Atstovaujame: SANCAL, MARSET, PUNT, DE PADOVA, LZF LAMPS, STUA, MAGIS, ALP CARPETS, BORG, EMECO, ZIRU, DELIGHTFULL ir kt. gamintojus.
design@identia.lt
(8 5) 274 1172, +370 655 28329
SIMETRIA salonas propaguoja šiltą, humanišką modernumą už protingą kainą. Mes stengiames, kad mūsų siūlomi baldai bei šviesa pasižymėtų ne tik...

Susijusios interjero idėjos

Vasarą įsirengti tersą ar balkona - verta. Balkonas – tai rytinės ramybės minutė su kavos puodeliu, saulėti ir klegantys pietūs su draugėmis, o saulei leidžiantis - rūkstanti kepsninė ir rami vakarienė su šeimos draugais ir vaikais.

Patarimai kaip organizuoti ir dekoruoti balkono erdvę.

Kai turi nuosavą namą, dažnai šalia norisi ir jaukios lauko terasos, kurioje būtų galima leisti šiltus vasaros vakarus. Prieš statant lauko terasą, reikėtų iš anksto apgalvoti keletą aspektų, kad terasa būtų ne tik graži, bet ir funkcionali. Patarimais dalijasi  „Domus galerija” salonų atstovai....

Atšilus orams, keliamės į lauką. Susikūrus landšafto interjerą, o namus atnaujinus vasariškomis spalvomis, pradedame galvoti apie kitą erdvę, kurioje šių metų laikotarpiu praleisime daugiau laiko. Tai – lauko terasa. Salono „Decosense“, įsikūrusio „Domus galerijoje“, vadovė Agnė Povilonytė pataria šiais metais terasą pagyvinti augalais, kad besiilsint patikėtumėte, jog esate Amazonės džiunglėse.

A.Povilonytė pabrėžia, kad šiais metais beliko tik plonytė linija, skirianti vidų ir lauką. Dažnas gamintojas tuos pačius baldus rekomenduoja naudoti tiek namuose, tiek ir terasoje...

Nyksta riba tarp vidaus ir lauko erdvės – terasa tampa svetainės, valgomojo tęsinys ir jos įrengimui skiriamas ne ką mažesnis dėmesys nei interjerui. Interjero ekspertai pataria, kokie sprendimai padėtų terasą naudoti ilgiau.

Šioje svetainėje naudojami slapukai. Sutikdami naudoti slapukus galėsite patogiau naršyti mūsų svetainėje. Privatumo politika Nesutinku Sutinku