Darbo laikas

Pirmadienis: 10-19
Antradienis: 10-19
Trečiadienis: 10-19
Ketvirtadienis: 10-19
Penktadienis: 10-19
Šeštadienis: 10-18
Sekmadienis: -
Šiandien nuo 10 val.

Claesson Koivisto Rune – ketverių metų darbų apžvalga arba kaip sukurti dizainą apsižvalgius

Fotelis „Hug”
Fotelis „Hug”
Fotelis „Hug”
Šviestuvai „Medusa, Chinita and Bellota”
Šviestuvai „Medusa, Chinita and Bellota”
Šviestuvai „Medusa, Chinita and Bellota”
Mediniai baldai „Pentagon”
Mediniai baldai „Pentagon”
Mediniai baldai „Pentagon”
Sofa „Gate”
Sofa „Gate”
Sietynas „Grappa”
Sietynas „Grappa”
Sietynas „Grappa”
Kilimai „The Sense of Place”
Kilimai „The Sense of Place”
Kilimai „The Sense of Place”
2016-05-27

Architektai, kurie gali sukurti dizainą viskam: nuo aksesuarų ar dantų šepetėlių iki pastatų. Kas jie? Prieš daugiau nei 20 metų susikūręs dizainerių / architektų trio Claesson Koivisto Rune iš Švedijos. Kitaip tariant, trys buvę kursiokai Marten Caesson, Eero Koivisto ir Ola Rune. Kalbant apie šių dizainerių pasiekimus reikėtų paminėti, kad jų darbai yra atsidūrę daugiau nei 130 dizaino / architektūros knygų, o taip pat jie buvo pirmieji švedai architektai, pakviesti dalyvauti Venecijos Architektūros Bienalėje.

Labiausiai dizainerius inspiruoja tai, ką jie mato aplinkui save: gamtos stichijos, gyvūnai, augalai ar šurmulys oro uoste. Įdomiausių darbų išrinkti būtų neįmanoma – jie visi unikalūs ir žadinantis stiliaus apetitą. Norime jus supažindinti su pastarųjų metų populiariausiais ir akiai patraukliausiais šių dizainerių darbais.

Fotelis Hug” (2013)

Claesson Koivisto Rune sukurto fotelio porankiai reikalauja apkabinimo. Draugiškas ir svetingas gestas, aiškiai matomas „atvirų rankų” pozicijoje. Tai – universalus kvietimas, sakantis „Ateikite ir sėskite kartu su manimi, aš jus nuraminsiu.”

Šviestuvai Medusa, Chinita and Bellota” (2013)

Dizaineriai skatina atsimerkti ir įkvėpimą rasti gyvūnų ar augalų pasaulyje. Taip jie prieš trejus metus sukūrė sėkmingą iš vytelių nuvytą šviestuvų kolekciją. Vieni šios kolekcijos šviestuvai, kurių stovai primena čiuptuvus, buvo pagaminti imituojant medūzas. Kiti – žemi, apvalūs grindų šviestuvai atrodo lyg boružės, o tretieji, kabantys – it ąžuolo gilės.

Sietynas Grappa” (2014)

Šis sietynas buvo įkvėptas saulėtose plantacijose kabančių vynuogių kekių. „Kekė yra sudaryta iš vienodos formos vynuogių, bet kiekviena jų kartu šiek tiek skiriasi, pavyzdžiui, savo dydžiu. Taip gamta sukuria grožį per kartojimą ir variacijas.”

Mediniai baldai Pentagon” (2014)

Dizainerių teigimu, užapvalinti penkiakampiai baldai, pagaminti iš klevo masyvo, sujungia gamtos stichijas ir suteikia namams žaismingumo. „Mes gyvename pasaulyje, kuriame egzistuoja penki elementai, o juos mes patiriame per penkis pojūčius. Skaičius penki – šiek tiek keistas. Penki nėra per daug. Penki yra gražu,”– sako vienas iš dizainerių Mårten Claesson. Dizaineriai sukūrė formą, kuri sujungia apskritimą ir pentagoną. Kėdė, stalas, drabužių pakaba ir visi kiti penkių kampų šeimos baldai turi šią ikonišką figūrą.

Sofa Gate” (2014)

Kūrėjų trio sukūrė modulinę sofą viešosioms erdvėms, kurioje ilsintis galima įsikrauti mobilujį telefoną. „Ši sofa skirta erdvėms, kur žmogus gali nugara į nugarą sėdėti su nepažįstamuoju, tačiau nepažeidžia vienas kito privačios erdvės.”

Kilimai The Sense of Place” (2016)

Šį kartą dizaineriai kepurę nulenkė prieš žemę iš paukščio skryžio. Tiksliau, prieš dirbamus žemės ūkio plotus. Odos gabalai linijomis yra susiūti vienas prie kito, atkartojant išartus ir apsėtus laukus, matomus iš viršaus. Kai kurie šios kolekcijos kilimai yra netaisyklingo kontūro ir gali būti pritaikyti pagal kiekvieno kliento poreikį, pridedant arba atimant dalį medžiagos.

Paskiausias Claesson Koivisto Rune įgyvendintas projektas – duoklė jauniesiams dizaineriams. Įkvėpti „dalinimosi ekonomikos”, kurią propaguoja „Uber“ ir „Airbnb“, architektai sukūrė verslo modelį dizaineriams, kuriuo jie gali užsidirbti 75 % pajamų iš savo gaminamų produktų vietoje įprasto honoraro. Jų manymu, verslininkai turi pamatyti dizainerius kaip entreprenerius, kurie gali reikšti save ne tik kūryboje, bet ir verslo kūrime.

Šių genialių dizainerių darbų galite rasti „Domus galerijoje“. Kviečiame patirti tikrus aukštosios kūrybos apžavus!

Idėjos prekės

GAZELLE stalas (Capdell)

BARSELONA LIVING

Fotelis ARFLEX HUG

SIMETRIA
Nuo 2 787.00 €

Šią idėją rasite salonuose

salonas@barselonaliving.lt
+370 699 01062
Atstovaujame: SANCAL, MARSET, PUNT, DE PADOVA, LZF LAMPS, STUA, MAGIS, ALP CARPETS, BORG, EMECO, ZIRU, DELIGHTFULL ir kt. gamintojus.
design@identia.lt
(8 5) 274 1172, +370 655 28329
SIMETRIA salonas propaguoja šiltą, humanišką modernumą už protingą kainą. Mes stengiames, kad mūsų siūlomi baldai bei šviesa pasižymėtų ne tik...

Susijusios interjero idėjos

Philippe Starck – žmogus, kuris renesansu pavertė moderniuosius laikus. Šiame apibūdinime, renesansas įgauna dizaino atgimimo ir genialios kūrybos, prasidėjusios nuo 8 – ojo dešimtmečio, prasmę. Per 50 metų dizaineris pakeitė sampratą apie dizainą ir revoliucinėmis idėjomis inspiravo tūkstančius kūrėjų. Philippe dėka plastikinės kėdės tapo ne tik biudžetiniai sodo baldai, o įvairios Paryžiaus vietos tapo tikrais meno kūriniais.

Gimęs 1949 metai, Philippe nuo mažumės buvo įkvėptas tėčio, aeronautikos inžinieriaus, darbu. Kaip pats dizaineris sako, matydamas tėvą dirbantį, jis...

Vokiečių dizaineris Konstantin Grcic mokėsi būti staliumi, tik kaip sako žurnalistas David Coggins, ne kiekvienas stalius turi galimybę įgyvendinti revoliucines idėjas. O būtent tai Konstantin Grcic ir pavyko padaryti per savo karjeros metus. Didžiuojamės, kad „Domus galerijos“ salonuose galima rasti šio pasaulyje pripažinto ir galybę apdovanojimų nusinešusio dizainerio kūrinių.

Konstantin Grcic kūrybinis kelias prasidėjo Anglijoje. Apsisprendimą iš staliaus tapti dizaineriu nulėmė žymaus italų dizainerio Achille Castiglioni...

Šioje svetainėje naudojami slapukai. Sutikdami naudoti slapukus galėsite patogiau naršyti mūsų svetainėje. Privatumo politika Nesutinku Sutinku