Darbo laikas

Pirmadienis: 10-19
Antradienis: 10-19
Trečiadienis: 10-19
Ketvirtadienis: 10-19
Penktadienis: 10-19
Šeštadienis: 10-18
Sekmadienis: -
Šiandien nuo 10 val.

Gyvenkime lauke nuo pirmos iki paskutinės šilumos

Staltiesės audinys Sanderson „Summer Srawberries“, 89€/m; Austas takelis 35x50cm,100% linas, 18€; Servetėlė 53x53cm, 100% plautas linas 12€;
Keraminė vaza 24€
Marginta lėkštė „Lifestyle“ didelė 24€, maža 15€; Servetėlė 53x53cm, 100% plautas linas 12€; Sidabruotas servetėlės žiedas “Lexington” 16€
Kėdė “Emu”, “Star” 148 €; Stalas “Emu”, “Star” 560 €; Rausva vaza 20 €;
Stalo takelis, “Retroforma” 140x50 cm, 100% plautas linas 27 €; Servėtėlė, “Retroforma” 53x53 cm, 100% plautas linas 12 €; Pietų lėkštė, “Lexington” 16 €; Desertinė lėkštė, “Lexington” 12 €;
Kėdė “Emu”, “Star” 148 €; Stalas “Emu”, “Star” 560 €; Stalo takelis, “Retroforma” 140x50 cm, 100% linas 20€; Rankų rankšluostis 100% plautas linas 8.5€
Pintas apvalus takelis 22€; Marginta lėkštė „Lifestyle“ maža 15€; Scion puodelis „Mr. Fox“ 14€; Scion puodelis „Spike“ 14€;
Vaza „Lifestyle“ 40€; Mažas žibintas 64€;
Staltiesės audinys "Paysage" Designers Guild 123 € / m.; Kėdė “Emu”, “Star” 148 €; Pagalvė Designers Guild „Pomander“ 138€; Mėlynos spalvos vaza – žvakidė didelė 67 €
Marginta lėkštė „Lifestyle“ didelė 24€; Marginta lėkštė „Lifestyle“ maža 15€; Mėlynos spalvos vaza - žvakidė maža 27€;
Pagalvė Designers Guild „Pomander“ 138€; Užklotas “Big Waffle”, “Retroforma” 160x200 cm, 100% plautas linas 134 €; Mėlynas keraminis vazonas 64 €; Žibintas 67€; Design Letters padėklas didelis 64€; Design Letters puodeliai- raidės L, F 15€
Kėdė “Acapulko” 145 €; Paplūdimio rankšluostis, “Retroforma” 135x180 cm 100% plautas linas 50€; Pagalvė “Couture Rose” Designers Guild 123 €; Mėlynas keraminis vazonas 64 €; Žalias keraminis vazonas 34€
2016-06-22

Vasarą įsirengti tersą ar balkona - verta. Balkonas – tai rytinės ramybės minutė su kavos puodeliu, saulėti ir klegantys pietūs su draugėmis, o saulei leidžiantis - rūkstanti kepsninė ir rami vakarienė su šeimos draugais ir vaikais.

Ar viskas tilps? Na gal ne viskas, bet daug tai tikrai.

Lietuvoje mes per mažai laiko praleidžiame lauke. Ir tai dėl vienintelės priežasties - mes neišnaudojame savo balkonų ir terasų.

Patarimais, kaip organizuoti ir dekoruoti balkono erdvę dalinasi interjero salono "Retroforma" įkūrėja, dizainerė Lina Kalinauskaitė Forsman.

Planas ir baldų išdėstymas

 • Pradėkite darbus nuo savo balkono brėžinio su tiksliais matmenimis. Planavimas visada praverčia, nes tada bus aišku, kokio dydžio ir kiek daiktų tilps į Jūsų kuriamą balkono erdvę.
 • Mažus balkonus turinčius galiu nuraminti - net ir pačiame mažiausiame tilps nedidelis staliukas su dviem kėdėm. Tai bus Jūsų pradžia.
 • Balkonas ne sandėliukas! Iš jo būtina išnešti visus nereikalingus daiktus. Į rūsį arba tiesiai į konteinerį.
 • Visi baldai ir daiktai, kuriuos statysime balkone, turi būti skirti laukui. Jeigu balkonas nedengtas, tai reiškia kad ant visko lis lietus, tad medžiagos turi būti atsparios drėgmei.
 • Būkite praktiški. Plastiko, dažyto metalo, medinės kėdės ar krėslai gali būti universalūs ir naudojami tiek lauke tiek viduje. Gyvenant mieste, nedidelėse ervėse, svarbu pagalvoti apie tai, kad vasarą baldus galima būtų naudoti lauke, o žiemą viduje.
 • Jei renkatės baldą su pagalvėmis, įvertinkite, kad lyjant lietui, pagalves reikės įnešti į vidų. Ar turėsite vietos jas sandėliuoti, ar tiesiog suversite svetainėje į kampą?
 • Jei Jūsų balkonas į rytų pusę - džiaugsitės saule per pusryčius ir pavėsiu po pietų karštą dieną. Jei į vakarų ar pietus, gali prireikti ir skėčio.

Augalai ir detalės

 • Jei norite balkone praleisti kuo daugiau laiko ir vakare, pasirūpinkite ir žibintais. Tai gali būti stiklinės žvakidės-nameliai. Jie sukonstruoti taip, kad vėjas neužpūstų žvakės. Galite naudoti ir aukštesnius stiklinius dekoratyvius indus ar vazas į kuriuos statysite žvakes. Juos statykite ant grindų, stalo ar lentynos.
 • Jei balkonas saulėtas, nebijokite sodinti alyvmedžių, rozmarinų, sėti čiobrelių, šalavijų ir bazilikų. Balkonų gražuolės – pelargonijos. Auga ir vakarų ar šiaurės pusėje, žydi ryškiausiomis spavomis.
 • Vasaros jausmą kuria spalvos, gėlės ir augalai, vazonai, žibintai ir kitos detalės. Jūros mėlynumo, žydro dangaus atspalviai balkone tinka viskam, nuo vazonų iki lėkščių ar servetėlių.

Tekstilė ir medžiagiškumai

 • Man vasara yra neatasiejama be margų ar lininių staltiesių. O kada, jei ne vasarą džiaugtis saule, uogomis ir spalvomis? Stalas lauke - visada šventė, tad pasirūpinkite dailia stalo tekstile.
 • Vasariška marga ar gėlėta staltiesė yra tiesiog “must”! Ant margos staltiesės viskas atrodo daug geriau. Jei rinskitės vienspalvius takelius, stalas atrodys tvarkingesnis. Galime žaisti be galo, be krašto.
 • Kita balkono tekstilė gali būti tiesiog atsinešama tik tam kartui, kai esi balkone. Pagalves patogiam sėdėjimui galima pasistverti ir nuo svetainės sofos. O lininis apklotas vasarą yra tiesiog nepakeičiamas. Dieną jį galima pasikloti ant šezlongo, o vakare apsigobti, kad nesušaltum. Vienas daiktas - daug pritaikymo galimybių. Tai raktas mums, limituotas sandėliavimo erdves turintiems miestiečiams. Tas pats ir su lininiais paplūdimio rankšluosčiais. Jie gali pasitarnauti kaip rankšluosčiai, užklotai, staltiesė, o jei reikia - ir vasaros iškylos patiesalas.

Tekstas - Interjero salono "Retroforma" įkūrėjos, dizainerės Linos Kalinauskaitės Forsman

Šią idėją rasite salonuose

info@retroforma.lt
(8 5) 210 1123
Didžiausias geriausių pasaulio gamintojų tapetų ir audinių pasirinkimas. Profesionalus dekoravimas tekstile. Užuolaidų, lovatiesių dizainas ir siuvimas. Baldų...
Šioje svetainėje naudojami slapukai. Sutikdami naudoti slapukus galėsite patogiau naršyti mūsų svetainėje. Privatumo politika Nesutinku Sutinku