Darbo laikas

Pirmadienis: 10-19
Antradienis: 10-19
Trečiadienis: 10-19
Ketvirtadienis: 10-19
Penktadienis: 10-19
Šeštadienis: 10-18
Sekmadienis: -
Šiandien nuo 10 val.

Klasikinis interjeras: koks jis ir kokio charakterio žmogui jis tinka?

2016-09-08

Klasikinį interjero stilių galime pastebėti vos žvilgtelėję į būstą. Tobula simetrija ir solidus įvaizdis – pagrindinės šios stilistikos ypatybės. O kokie žmonės renkasi klasikinį stilių? Tai išsiaiškinti mums padėjo salono SKANO atstovė Ieva Burkauskaitė.

Paklausta, kokio charakterio žmonės renkasi klasikinį namų interjerą, Ieva neabejoja, kad tie, kurių gyvenimą puikiai atspindi būdvardžiai „elegantiškas”, „solidus” ir „aiškus”. Klasiką, išreikštą tvarka, balansu ir idealia harmonija, savo namų interjere dažniausiai nori matyti brandūs, 40 – 50 metų amžiaus žmonės.

Baroko atgarsiai klasikiniame interjere

Gyvename laikais, kuomet gryną klasikinį interjerą be modernių, šiai dienai neišvengiamų elementų, įsivaizduoti sunku, tačiau, pasak Ievos, klasikinis interjero stilius, nors ir adaptuotas šiuolaikinio žmogaus poreikiams, yra vienas populiariausių pasaulyje. „Tai interjeras, kuris nesensta ir niekada neišeina iš mados” – klasikinį stilių apibūdina I. Burkauskaitė.

Esminis klasikinio interjero akcentas – elegancija ir solidumu alsuojantys baldai. „Pagrindiniai tokių baldų bruožai: aukšta kokybė, prabanga ir ilgaamžiškumas. Labai svarbu baldų architektūriškumas, linijos, simetrija, įkvėpta baroko epochos” – pasakoja Ieva.

Klasikinius baldus pažinsime iš tam tikrų medžiagos, spalvų ir audinių derinių. Pasak pašnekovės, šie baldai paprastai yra gaminami iš tamsios medienos – riešutmedžio, klevo, o spalvinėje gamoje dominuoja žemės spalvų paletės – rudi, žali, mėlyni atspalviai bei neutralios spalvos. Kalbant apie audinius, klasikiniai baldai dvelkia prabanga, nes jiems naudojamos tokios medžiagos kaip šilkas, kašmyras, aksomas. Taip pat naudojama oda bei demokratiškesni audiniai – linas ir medvilnė.

Svarbu – vienas įspūdingas akcentas

Klasikinis interjeras dažnai kuriamas aplink vieną pagrindinį kambario akcentą. Kas juo galėtų tapti?

SKANO salono atstovės paklausėme, kokius daiktus ji rekomenduotų žmonėms, norintiems susikurti ar papildyti stilingą klasikinį namų interjerą išraiškingu elementu. I. Burkauskaitė tikina, jog nesuklysite įsigydami masyvų darbo ar valgomąjį stalą, komodą ar aukštas klasikines lentynas, tapsiančias jūsų namų biblioteka.

Susijusios interjero idėjos

Drabužiai gali atspindėti jūsų gyvenimo stilių, o jei kalbėtume apie namus? Ar jie gali reflektuoti jūsų charakterį? Juk dienos pabaigoje kiekvienas nori patekti į sau tobulą būstą – komforto zoną, kuri atskleistų gyventojo asmenybę.

Šioje svetainėje naudojami slapukai. Sutikdami naudoti slapukus galėsite patogiau naršyti mūsų svetainėje. Privatumo politika Nesutinku Sutinku