Darbo laikas

Pirmadienis: 10-19
Antradienis: 10-19
Trečiadienis: 10-19
Ketvirtadienis: 10-19
Penktadienis: 10-19
Šeštadienis: 10-18
Sekmadienis: -
Šiandien nuo 10 val.

Milanas dizaino ir stiliaus receptus siūlo atrasti patiems

Calligaris stendas
Artek stendas
Gervasoni stendas
Lago stendas
Magis. Dizaineris Konstantin Grcis
Magis stendas
Zanotta stendas
Calligaris stendas
Woody. Phillipe Starck. Kartell
Calligaris
Al2
Al2
Al2
Al2
Moooi
Moooi
Moooi
Muuto
Sancal
Living Divani
Bolia stendas
2018-05-23

Kiekvienas, norintis gauti aiškius ir tikslius atsakymus, kokios gi baldų ir interjero dizaino tendencijos dominuos šį sezoną, po svarbiausios baldų parodos „Salone del Mobile“ turėtų likti suglumę arba su aiškiais atsakymais, kuriais nori tikėti tik jie patys. Milane nepamatysi vieno dominuojančio stiliaus, medžiagos ar spalvos – vienos tiesos laikai baigėsi. Čia niekas būriais nuo minimalizmo negrįžta prie klasikos ar atvirkščiai. XXI amžiuje gamintojai ir dizaineriai yra iš skirtingų kultūrinių ir geografinių kontekstų, su įvairiomis patirtimis ir požiūriais, todėl didžiausią intrigą kelia jų bendri kūrybiniai rezultatai, atsiradę iš intensyvaus ir globalaus dialogo.

Niekur kitur, tik Milane galima pamatyti tiek skirtingų požiūrių į interjero dizainą. Bandymai kabinti stiliaus etiketes dažniausiai nebūna sėkmingi ir teisingi, ir jau keletą metų Milane netyla kalbos, ar apskritai kada nors bus sugrįžta prie kelių dominuojančių ir itin ryškiai atskleistų stilių ir judėjimų. 

Kad ir ką kalbėtų dizaino tendencijų žinovai, šiandien tikrai nelengva, o gal net nereikia stengtis būtinai įvardinti dominuojančius, pirštu parodyti į vieną ar kelias madingiausias spalvas ar medžiagas, kurios būtinai turėtų atsirasti jūsų namuose, nes tai „tendencija“. Kodėl? Šiuolaikiniai namai yra vieta, kuri charakteringai atspindi individualų gyvenimo būdą, įpročius, požiūrį į funkcinius ir estetinius dalykus. 

Šiandien niekas nenori  gyventi „kaip kiti“ – žymiai svarbiau susikurti tokius namus, kuriuose pirmiausiai patys jaustumėmės patogiai ir komfortiškai, žinotumėt, kodėl ir kokiomis aplinkybėmis vienas ar kitas baldas, šviestuvas ar interjero detalė atsirado namuose. Tad šiandien tiesa yra ir minimalizmas ir Provansas.

Kokybiškas autorinis dizainas parodoje sulaukia didžiausio susidomėjimo. Toks dizainas visuomet pasakoja daikto „istoriją“, turi „gebėjimus“ kurti atmosferą ir „sugyventi“ su kitais interjero elementais panaikinti „beveidį“ požiūrį. 

Šiuolaikiniame interjere baldai, šviestuvai, interjero aksesuarai turi išreikšti mūsų idėjas, aistras, galiausiai prisiminimus. Ir nesvarbu iš kokios epochos ar pasaulio krašto šie daiktai atkeliavę. Tai ypač svarbu, kai kalbame apie ekologiškumą, tvarų ir atsakingą vartojimą, ir tam tikrą praeities ilgesį. Šiemet tiesiog masiškai į serijinę gamybą grįžta XX amžiaus dizaino kūriniai iš įvairių epochų. Šveicarų „Vitra“ ko gero ryškiausiai ir nuosekliausiai atspindėjo tikėjimą šeštojo, septintojo dešimtmečiu su Charles ir Ray Eamsų duetu. Italų „Zanotta“ šiemet pristatė italų dizaino legendos Achille Castiglioni 1974 metų staliuką „Servomuto“, o ispanų „BD Barcelona“ pristatė... Salvadoro Dali ir Antoni Gaudi kurtus baldus.

Italų gamintojai siekia išsaugoti pasaulinio dizaino diktatorių pozicijas. Itališkas stilius visam pasauliui vis dar daro didelį įspūdį ir kelia milžinišką susidomėjimą. Italai vis dar geriausiai žino, ko labiausiai iš namų tikisi XXI amžiaus pasaulio pilietis. 

Ir vis dėlto...

-Spalvos madingos, bet vienos ar kelių dominuojančių nėra. Ryškesnės spalvos atlieka svarbų interjero akcento vaidmenį. 

-Natūralios medžiagos, tokios kaip medis, marmuras, oda baldų gamyboje visuomet bus populiarios, tačiau interjere jos drąsiai miksuojamos ir su šiuolaikinėmis medžiagomis. Žymiai daugiau subtilios intrigos sukursite, jei prie medinio stalo, kurį kažkada pagamino jūsų senelis, priderinsite ir japonų dizainerio TokujinYoshioka kėdes „Matrix“ iš polikarbonato.  

-Ekologiškumas, tvarus ir atsakingas vartojimas nėra madingas. Tai jau neišvengiama būtinybė ir kasdienybė – geriau neapkrauti interjero menkaverčiais daiktais, bet rinktis kelis kokybiškus, kurie laikui bėgant nepraras savo vertės. 

-Gyvi augalai –irgi svarbi interjero detalė. 

-Nostalgija įvairaus laikotarpio XX amžiaus modernaus dizaino klasikai.

-Eklektiškas interjero stilius, kuriame galima atrasti įvairių stilių ir epochų bruožų. 

-Interjero individualumo ir identiškumo paieškos. Taip, nelengva užduotis.... Sukurti skoningą eklektišką stilių tik iš pirmo žvilgsnio atrodo paprasta... Kita vertus – tai ir begalinės galimybės.

Vaidotas Norkus, specialiai „Domus galerija“ iš Milano

Šią idėją rasite salonuose

info@decosense.lt
+37061600516
Čia rasite rankų darbo baldų, aukščiausios kokybės audinių bei gobelenų, originalių ir autentiškų interjero detalių, tapetų.
domus@casabella.lt
+370 615 17904
Casa Bella yra vienas stambiausių itališkų baldų tiekėjų. Tai leidžia klientams pasiūlyti baldus pačiomis palankiausiomis sąlygomis, o turimas baldų asortimentas praktiškai neriboja galimybių kuriant interjerą.
info@studiosanguinico.lt
+370 672 31440
Studio Sanguinico - jaukus dizaino butikas ir kūrybinė studija, kruopščiai atsirenkanti orginalius ir modernius gamintojus, kuriančius laikui atsparų dizainą.
design@identia.lt
(8 5) 274 1172, +370 655 28329
SIMETRIA salonas propaguoja šiltą, humanišką modernumą už protingą kainą. Mes stengiames, kad mūsų siūlomi baldai bei šviesa pasižymėtų ne tik...
info@skandinaviskiinterjerai.lt
+370 618 00506
Skandinaviško stiliaus interjerams: baldai, šviestuvai, kilimai ir interjero aksesuarai. Pristatome garsius skandinavų gamintojus: Swedese, HAY, MUUTO, GUBI,...
info@scanline.lt
+370 618 31578
Žvelgiame į dizainą kitomis akimis! Jauni, žaismingi, naujai susibūrę, bet su 10-ies metų patirtimi. Tikime ir pasitikime savo produktu, kurio garantija siekia, net 30 mėn.
Šioje svetainėje naudojami slapukai. Sutikdami naudoti slapukus galėsite patogiau naršyti mūsų svetainėje. Privatumo politika Nesutinku Sutinku