Darbo laikas

Pirmadienis: 10-19
Antradienis: 10-19
Trečiadienis: 10-19
Ketvirtadienis: 10-19
Penktadienis: 10-19
Šeštadienis: 10-16
Sekmadienis: -
Šiandien iki 19 val.

Šviesa – tai ne paprasta elektros lemputė

Delight salono vadovas Laimonas Jucius
Šviestuvas MITO, gamintojas OCCHIO
Šviestuvas MITO, gamintojas OCCHIO
Šviestuvas MITO, gamintojas OCCHIO
Šviestuvas EMPATIA. Gamintojas ARTEMIDE
Dizainerė_Carlotta de Bevilacqua
Šviestuvas EMPATIA. Gamintojas ARTEMIDE
Šviestuvas SATELLIGHT, dizainas E. Quitllet, gamintojas FOSCARINI
Šviestuvas PLENA, dizainas Eugenio Gargioni, Guillaume Albouy, gamintojas FOSCARINI
Šviestuvas SPOKES, dizainas Garcia Cumini, gamintojas FOSCARINI
Šviestuvas TUAREG, dizainas Ferruccio Laviani, gamintojas FOSCARINI
APLOMB, dizainas Lucidi Pevere gamintojas FOSCARINI
DEMETRA, dizainas Naoto Fukosawa, gamintojas ARTEMIDE
Dizaineris NAOTO FUKOSAWA
2018-06-28

Internetas tiesiog knibžda nuo patarimų, kaip įsirengti namuose teisingą apšvietimą, bet ar to pakanka? Pabendravus su apšvietimo salono „Delight“  interjero ir baldų prekybos centre "Domus galerija" vadovu Laimonu Juciumi tenka pripažinti, kad universalūs apšvietimo receptai gal ir egzistuoja, tačiau šiandien labai svarbu ne tiesiog išsirinkti šviestuvus, bet jų pagalba atrasti sau apšvietimo sprendimus. „Žmonės supranta apšvietimo svarbą interjerui, emocinei savijautai, o apšvietimo technologijos, dizaino sprendimai suteikia daug naujų galimybių“, – sako Laimonas. Kita vertus, pasak pašnekovo, jau neužtenka žinoti, koks šviestuvas turi kabėti virš valgomojo stalo ar vonios kambaryje. 

Koks, tavo nuomone, reikšmingiausias technologinis pokytis apšvietimo sektoriuje įvyko per pastaruosius keletą metų? 

Jei vertintume pastarąjį penkmetį tai, be abejo, būtų LED technologijos evoliucija. Šiandien šviesą skleidžiantys diodai išstūmė kitų rūšių šviesos šaltinius, nes yra energetiškai efektyvesni, ilgaamžiški, turi platesnes panaudojimo ir dizaino galimybes, o pagal šviesos parametrus geriausi šviesos diodai beveik prilygsta natūraliam apšvietimui. Pastaruosius porą metų reikšmingiausi technologiniai pokyčiai vyksta elektronikos ir programinės įrangos vystymo srityje. Šiandien į apšvietimo industriją skverbiasi daiktų interneto technologijos, taikomas bevielio tinklo tipas „mesh networks“, kai kiekvienas jame esantis prietaisas gali „bendrauti“ tarpusavyje, ar informacijos perdavimo per šviesą technologija LI-FI. Šie inovaciniai pokyčiai yra įdomiausi ir, mano galva, labiausiai paveiks apšvietimo industriją ir vartotojo patirtis per artimiausius metus. 

Skamba paslaptingai,  o kaip tai veikia praktiškai?

Tarkim, lauko apšvietimas. Jūs norite, kad apšvietimas pats įsijungtų praėjus lygiai valandai po saulės nusileidimo. Dar jūsų pageidavimų sąraše – šviestuvai pirmas tris valandas turi skleisti tik 50% galingumo šviesą, vėliau – išsijungti. Likus porai valandų iki saulės patekėjimo vėl įsijungti, veikti 100% galingumu ir užgesti saulei pakilus. Skamba sudėtingai? Iš tikrųjų viską reguliuoja degtukų dėžutės dydžio prietaisas, o su intuityvia mobiliojo telefono programėle galima patiems atlikti  nustatymus. Dar prieš porą metų tokie šviesos scenarijai buvo įmanomi tik su sistemomis, kurias turėdavo projektuoti, diegti ir programuoti ilgametę patirtį turintys šviesos inžinieriai. Ir tai, be abejo, buvo įperkama nedaugeliui. Šiandien situacija jau pasikeitusi.

Ar LED technologijos turėjo įtakos ir šviestuvų dizainui? 

Žinoma. Šviestuvai tapo itin funkcionalūs, minimalistinio dizaino. Su ankstesniais šviesos šaltiniais iki šiol buvo tiesiog neįmanoma sukurti itin plonų, plokščių, o tuo pačiu – ir itin galingų šviestuvų. Tokie šviestuvai svarbiausiu akcentu interjere paverčia pačią šviesą, kurios spalvos, intensyvumo spektras, gali būti labai platus. Vadinasi, ir šviesos pritaikymo galimybės visai kitos. Japonų dizainerio Naoto Fukosawos stalinis šviestuvas „Demetra“ italų kompanijai „Artemide“ būtent toks – iš pirmo žvilgsnio trapus ir kompaktiškas, bet jo skleidžiamos šviesos srautas toks stiprus, kad pakanka apšviesti nemažą darbo stalą.

Esi minėjęs, kad šiuolaikiniai šviestuvai interjere gali „prisitaikyti“. Ką turi galvoje? 

Funkcinis universalumas – vienas didžiausių šiuolaikinio apšvietimo privalumų. Gamintojai ir produktų dizaineriai kuria vis daugiau modulinių apšvietimo sistemų, kurias sumontavus erdvėje vėliau galima įgyvendinti įvairiausius apšvietimo scenarijus ir prisitaikyti prie pakitusių poreikių ar situacijos. Keisti tokių šviestuvų tipą ir funkcijas pagal poreikius labai paprasta, tam nereikia sugriauti pusės namo, užtenka perdėlioti ar pakeisti šviesos modulius ar nustatymus. Tarkim, modulinės apšvietimo sistemos su magnetiniais bėgeliais gali būti skirtos ir bendram apšvietimui, o pridėjus papildomus modulius – sukurti akcentinį ar funkcinį apšvietimą. Geras pavyzdys – austrų gamintojo „XAL“ modulinė sistema „Move IT 25“ ar 2018 Frankfurto parodos „Light + Building“ hitas – šviestuvų serija UNICO. Apšvietimas yra esminis vizualiame aplinkos suvokime, tačiau žmonių poreikiai labai individualūs. Projektuojant interjerą į procesą labai svarbu kuo anksčiau įtraukti apšvietimo specialistą, kuris padėtų susiorientuoti apšvietimo variantuose ir pasirinkti labiausiai poreikius atitinkančius sprendimus. 

Bet... Jei technologijos sparčiai žengia į priekį, ar tai nereiškia, kad šviestuvas virsta tik funkciniu bejausmiu interjero elementu? 

Bejausmiu – niekada. Aplinka, kurioje gyvename ar dirbame, neabejotinai daro poveikį mūsų gyvenimui, ir šviesa čia vaidina ypatingą vaidmenį. Mokslininkų tyrimai yra nustatę šviesos poveikį žmogaus hormoninei sistemai – jei jaučiatės apsnūdęs ar atsipalaidavęs, o galbūt atvirkščiai – žvalus ir susikoncentravęs, šviesos įtaka gali būti esminė. Bet apšvietimui yra svarbūs ne tik liumenai ir kelvinai. Didžiausią estetinį įspūdį sukuria šviestuvai, kuriuose inovacijos derinamos su natūralios kilmės medžiagomis, tokiomis kaip medis, metalas ar stiklas, o jų apdirbimui naudojamos per kelis šimtmečius sukaupti apdirbimo būdai ir technikos. 

Pavyzdžiui?

Pavyzdžių yra nemažai, o labiausiai inovacijomis, aukščiausio lygio dizainu ir ilgaamžiškumu išsiskiria italų gamintojo „Artemide“ šviestuvai. Tarkim, dizainerių Carlotta de Bevilacqua ir Paola di Arianello šviestuvų serijoje „Empatia“ gamybai naudojama 500 metų senumo stiklo pūtimo technika, o tuo pačiu įdiegta šviesos diodų technologija ir unikali optinė sistema, paskirstanti šviesos srautus. Tai tikras dizaino ir technologijų šedevras. 

Kitas mano pastarųjų laikų atradimas – vokiečių kompanija „Occhio“ ir jų šviestuvų serija „Mito“. Šviestuvo korpusas pagamintas iš vientiso aliuminio gabalo, jo apdirbimas primena juvelyro ar laikrodininko darbą. Šviestuvų galima valdyti mobiliuoju telefonu ar rankos judesiais, atskirai įjungti ir išjungti, reguliuoti šviesos srautą į viršų ar apačią, keisti šviesos temperatūrą nuo šiltesnės į šaltesnę. Šiuolaikinių technologijų pagalba tarp žmogaus ir šviesos užmezgamas ypatingas ryšys. Ir tai yra kažkas visiškai unikalaus... 

Dėkoju už pokalbį.

Tekstas: Vaidoto Norkaus


Šią idėją rasite salonuose

info@delight.lt
+370 659 81752
Mūsų tikslas nėra vien tik apšviesti erdvę. Mūsų tikslas - padėti apšvietimu susikurti aplinką, atitinkančią Jūsų poreikius ir nuotaiką.

Susijusios interjero idėjos

Šviestuvas šiuolaikiniuose namuose įgauna vis svarbesnį vaidmenį – tai ne vien kokybiško apšvietimo šaltinis, bet ir dekoro detalė, padedanti kurti nuotaiką patalpose

Pavasarį Milane vykstančioje vienoje didžiausių interjero ir baldų parodų pasaulyje „iSaloni“ garsiausi pasaulio gamintojai ir dizaineriai pristatė naujausias kolekcijas.

Susijusios naujienos

"Delight" salonas pristato šviestuvų naujienas iš Milano parodos. Kviečiame susipažinti.

„Artemide“ šviestuvas „Chlorophilia“

Šiuolaikiniai šviestuvai gali kur kas daugiau nei tiesiog šviesti. Šiemet italų apšvietimo kompanija „Artemide“ asortimentą papildė dar vienu įkvepiančiu žymaus britų dizainerio Rosso Lovegrove‘o kūriniu „Chlorophilia“. Dizaineris su jam būdinga kūrybiniu lengvumu sugebėjo rasti pusiausvyrą tarp funkcionalių...

Šioje svetainėje naudojami slapukai. Sutikdami naudoti slapukus galėsite patogiau naršyti mūsų svetainėje. Privatumo politika Nesutinku Sutinku