Prekybos centras Lapkričio 1d. nedirbs

Darbo laikas

Pirmadienis: 10-19
Antradienis: 10-19
Trečiadienis: 10-19
Ketvirtadienis: 10-19
Penktadienis: 10-19
Šeštadienis: 10-18
Sekmadienis: -
Šiandien nuo 10 val.

Visas dėmesys šiemet - sendinto stiliaus kilimui

Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
Salonas DUBINGIAI
2016-02-03

Neatsiejamas namų interjero elementas ir akcentas kilimas kiekvienais metais atgimsta netikėčiausiuose sprendimuose. Apie 2016 metų kiliminių dangų ir kilimų tendencijas, užfiksuotas įtakingiausioje grindų dangos ir kilimų parodoje „Domotex”, pasakoja „Domus galerijoje” įsikūrusio salono „Dubingiai” atstovės.


Sendintas stilius nesitraukia


„Vintažas, vintažas ir dar kartą vintažas“, – taip niekur nesitraukiančią tendenciją pristato UAB „Dubingiai“ atstovė Rima Rūtalienė. Pasak jos, šiuo metu dominuoja sendinti kilimai, nesvarbu ar tai būtų klasikinio, ar industrinio stiliaus, geometrinių ar gėlių rašto darbas, jis būtinai turi būti sendintas. Ši tendencija vyrauja ir naujausiose kiliminių dangų kolekcijose.


„Šiuo metu dominuojantis vintažinis stilius pasižymi tos pačios spalvos perėjimais, taip sukuriamas reljefinio - kelių lygių - paviršiaus įspūdis. Vintažinio stiliaus kiliminė danga gali būti įvairių paviršiaus struktūrų: kilpinė, austa, kirpto pluošto,“ - pasakoja kiliminių dangų ekspertė Aušra Simanaitytė.


Kita tvirtas pozicijas laikanti tendencija – grafiniai elementai - įvairūs dryžiai, laužtinės kreivės, geometrinės figūros. „Patchwork“ stiliaus kilimai (past. durstinis iš skiaučių) parodoje taip pat buvo dažnai sutinkami eksponatai. Tik šiemet jie pristatomi bendroje kombinacijoje su jau minėtu sendintu stiliumi.


„Kiliminės dangos dizainas neapsiriboja vien tekstilei būdingais raštais. Čia dažnai imituojamas betonas, medžio rievės, medinės lentos, akmuo, marmuras ar net keraminės plytelės“, – teigia A. Simanaitytė.


Metas sintetiniam pluoštui


Šiais metais ant pjedestalo galima drąsiai statyti šenilo audinio kilimus, kurie yra idealus pagrindas įvairiausiems raštams. Šie kilimai dažniausiai yra gaminami iš medvilnės, vilnos, sintetinių pluoštų. Žmonės juos mėgsta, nes jie yra žemesnio plauko, lengvi, nereikalauja didelės priežiūros.


„Pastebime, kaip sparčiai vystosi ir populiarėja sintetinių kilimų pramonė. Dabar populiaru poliesterio pluoštą maišyti su vilna ar kitomis natūraliomis medžiagomis, kadangi poliesterio siūlas suteikia kilimui subtilaus blizgumo ir puošnumo,“ - patirtimi dalijasi R. Rūtalienė.


Kalbant apie kiliminę dangą, jau kelis metus išlieka itin populiarios švelnios kaip šilkas, pastelinių spalvų, žvilgančio ir itin komfortiško sintetinio pluošto kiliminės dangos. Tokios dangos pluoštas keičia atspalvius esant skirtingam apšvietimui bei vaikštant – sukuria „šešėliavimo efektą".


Pasak eksperčių, natūralus pluoštas taip pat niekur nesitraukia. Tačiau be vilnos, šilko, medvilnės, atsiranda ir kiek netradiciniai pasirinkimai – viskozės, kanapių, bananų medžio, bambuko, sizalio pluošto kilimų dangos ir kilimai.


Naujas žvilgsnis į klasiką


Šiemet itin didelio dėmesio sulaukė pramoninio audimo klasikiniai kilimai. Įspūdingiausius eksponatus pristatė Irano gamintojai. Jų kilimai išsiskiria labai dideliu tankumu, itin ryškių spalvų rytietiškais raštais, glotniu šilko efektu, kurį dažnai sukuria audimui naudojamas poliesterio pluoštas.


Rožinės ir melsvos iškilimas


Pagrindinėmis spalvomis išlieka pilka, muskato ir balintos kavos atspalviai, kuriuos itin pagyvina šių metų favoritės – dangaus žydra, persiko ar taip vadinamoji rožinė kvarco spalva. Taip pat pastebima, kad sparčiai populiarėja sodresnės, ryškios ar matinės spalvos, pavyzdžiui, citrinos geltona ar baklažano. Neretai tokių spalvų grindų danga tampa pagrindiniu namų akcentu.


Pasak salono atstovių, šiuo metu vyraujančių tendencijų jau galima išvysti salono „Dubingiai” esamose kolekcijose, tokiose kaip „Love Vintage“, „Sensualite“, „Satino“, „Jacaranda“, o parodoje pristatytos naujovės Lietuvą pasieks dar šią žiemą.


Šiuo metu madingų sendintų ir ornamentinių kilimų galima rasti ir kituose „Domus galerijos“ salonuose „Art de Vivre“, „Doremus“, „Interio“.

Šią idėją rasite salonuose

domus@dubingiai.lt
(8 5) 274 1163
Užuolaidų modeliavimas ir siuvimas.Tapetai, baldai, kilimai, grindų danga.
jolanta@interio.lt
+370 659 05332
Mūsų įmonė pristato baldų dizaino tendencijas, diktuojamas pasaulyje žinomų bei pripažintų gamintojų. Prieš atkeliaudami į Lietuvą, jie pelnė pripažinimą visame...
info@doremus.lt
+370 612 90529
Grindų ploštuma yra labiausiai apkrauta visoje patalpų erdvėje. Žinant tai, Doremus siūlo dangas, kurios visų pirma pasižymi funkcionalumu ir patvarumu.
info@kilimas.lt
8 5 2747011
Mes, „Art-de-vivre“ kilimų salonas, jau 15 metų esame Lietuvos rinkoje, todėl drąsiai galime teigti, kad savo srityje esame geriausi. Mes vieninteliai...

Susijusios interjero idėjos

Šilumos ir švelnumo pasiilgusiems europiečiams iš Rytų atkeliavę kilimai tapo klasikine interjero dalimi, pilnateisiu kiekvienų namų gyventoju. Tikrą rankų darbo kilimą galima palyginti su brangiu vynu, kuris geriamas ne kiekvieną dieną....
Klasikiniai rytietiški kilimai jau metų metus neišeina iš mados. Pilys, karališkos rezidencijos ir rūmai tikriausiai neįsivaizduojami be šio stiliaus kilimų, kurie dažnai puošia ne tik grindis, bet ir sienas. Elegancija, klasika ir jaukumas – pagrindiniai šių tradicinių kilimų namams teikiami privalumai. ...
Šioje svetainėje naudojami slapukai. Sutikdami naudoti slapukus galėsite patogiau naršyti mūsų svetainėje. Privatumo politika Nesutinku Sutinku