Nuo kovo 16 d. DOMUS GALERIJA laikinai virsta E-GALERIJA

Pirmadienis:
Antradienis:
Trečiadienis:
Ketvirtadienis:
Penktadienis:
Šeštadienis:
Sekmadienis: -
Šiandien nedirbsime

Lietuviško dizaino sprendimuose dominuoja funkcionalumas

2017-05-08

Prasidėjus pavasariui, Lietuvoje vyko jau 12-as dizaino festivalis – „Dizaino savaitė“. Jo metu didelio dėmesio susilaukė lietuviško dizaino salos „Design Lithuania“ pristatymas, kuris vyko interjero ir baldų prekybos centre „Domus galerija“. Publikai buvo pristatyti nacionalinių ir tarptautinių apdovanojimų pelnę lietuvių kūrėjų dizaino darbai – baldai, šviestuvai, kilimai, interjero aksesuarai ir kt., kurie lankytojų dėmesį prikaustė savo skoningu vizualumu bei funkcionalumu.

Lietuviško dizaino salos pristatyme dalyvavo eksponuojamų objektų dizaineriai, kurie supažindino su savo darbų kūrimo istorijomis, įvardino jų įkvėpimo šaltinius. Simonas Tarvydas iš šviestuvų ir daiktų namams kūrybinės studijos „Indi“ pristatė „Kabo“ ir „Kuosa“ šviestuvus bei laikrodį „Tiksi“. Lietuvos dizaino forumo vykdančioji direktorė Audronė Drungilaitė pasidalijo linksmomis istorijomis, kokį įspūdį šie šviestuvai paliko užsienio parodose, kokią nuostabą sukelia jų neįtikėtinas lengvumas ir apgaulingai sunki išvaizda, primenanti betono luitą. Lankytojams savo darbus pristatė ir modernaus dizaino baldus bei kitus namų interjero elementus kurianti „Emko“. A. Drungilaitė vaizdžiai pademonstravo kaip itin lengvai namuose, netgi kiekviena moteris, gali susirinkti „Naive“ stalą, kėdes ir žurnalinius staliukus. Šiuo metu „Emko“ savo produkciją parduoda ne tik Europos bet ir JAV bei Azijos rinkose.

Lankytojų dėmesio sulaukė šmaikšti vienetinių minkštų baldų namams studija „Sedes Regia“, kurios atstovai pristatė suoliuką „Pooch“, sušildantį kasdienę buitį. Pooch - ištikimas, savas, visada kantriai laukia tavęs namuose. Pasiruošęs padėti, kai nori užsirišti batus ar pailsinti kojas po ilgos dienos, mielai palaikys lietpaltį ar chalatą; net pasitarnaus kaip staliukas užkandžiams. Tai draugas, kuriam svarbu būti reikalingu...

Lietuviško dizaino salos pristatyme dalyvavo ir dizaino namai „Namuos“, kurių pagrindinės skelbiamos produkcijos vertybės: funkcionalumas, kokybė ir paprastumas. Pristatyti veidrodis „Bala“ ir išraiškingais regiukais puošti sienų kabliukai „Elnias“. Su veidrodžių įvairove lankytojus supažindino ir kasdienius daiktus tobulinanti dizaino studija „March“, pristačiusi magnetinį veidrodį ir lengvai skalbiamą, patvarią, mažai vietos užimančią, itin praktišką pikniko staltiesę.

Renginyje neliko nepastebėti ir namų tekstilės atstovai „Ecolinum“, kurie kuria ne tik aprangą bet ir kilimus. Dizaino saloje eksponuojamas jų kurtas lininis kilimas pavadinimu „Korys“. Renginio metu taip pat buvo pristatomos ir grafikos subtilybės, apie kurias pasakojo profesionali grafikė, grafikos dizainerė – Milena Grigaitienė, demonstravusi smulkiais elementais puoštas pagalvėles ir padėkliukus.

Lankytojus taip pat nustebino ir prekės ženklo „Šiaurė“ atstovai, kurie savo kūrybą pristatė kaip sankirtą tarp racionalumo ir rankų meistriškumo. Pristatymo metu buvo leidžiama pirmą kartą pažvelgti į naujausias sukurtas vazas ir puodelius. Netikėtais meniniais sprendimais nustebino ir tekstilės bei dizaino meno studija „Indigo“. Tai kūrėjų Elzės Sakalinskaitės ir Militos Balčaitytės duetas, pristatęs tekstilinius krepšius, pagalvėles bei sėdmaišius.

Pristatymo vakaro dalyviams kūrybinės sėkmės linkėjo energingosios merginos iš "Golden Age".

Ekspoziciją „Domus galerijoje“ bus galima aplankyti iki š. m. gegužės 10 d.

Šioje svetainėje naudojami slapukai. Sutikdami naudoti slapukus galėsite patogiau naršyti mūsų svetainėje. Privatumo politika Nesutinku Sutinku